Obec Středokluky Středokluky | Nové Středokluky | Černovičky Obec Středokluky

Literární soutěž Středoklucké Střely

2018

Letošním žánrem literární soutěže  Středoklucké Střely byl komiks na libovolné téma ovšem s povinným prvkem bábovka. Soutěže se zúčastnilo 18 dětí. Porotkyní letošní soutěže byla spisovatelka a scénáristka komiksových příběhů Klára Smolíková, která výherce odměnila svými knihami a diplomem. Výherců bylo celkem 5  a to proto, že na druhém a třetím místě byly vždy dva výherci.

Děkujeme moc všem účastníkům, kteří naši akci podpořili. A pokud jste nevyhráli, nezoufejte a zkuste to se Středokluckou Střelou zase příště!

 

Vítězové

2017

Do soutěže se nám přihlásilo 32 textů. Spisovatel Rene Nekuda vybral osm nejlepších, které zde přikládáme. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v té mladší byla obzvlášť silná konkurence. První místo ve starší kategorii ocenil René Nekuda poukazem na svůj jednodenní kurz tvůrčího psaní v Praze. Ostatním dětem darovala obec diplomy, knížky a záložky, aby mohly pokračovat ve svém literárním vývoji. Děkujeme moc všem účastníkům a také pedagogům 3. a 4. třídy základní školy Středokluky, kteří naši akci podpořili. A pokud jste nevyhráli, nezoufejte a zkuste to se Středokluckou Střelou zase příště!

Zuzana Novotná, šéfredaktorka Středoklucké Střely.

Vítězové